hír
A Meteo vetítését követően Monory-Mész András, a film rendezője ad betekintést az alkotás mögött rejlő művészi döntésekbe, és szakmai fogásokba…
továbbhír
Belvárosi épületének mozitermében és a virtuális térben futó filmvetítés-sorozattal kíséri a berlini magyar kulturális intézet (Collegium Hungaricum…
továbbmagazin
A decemberben bemutatott Az Úr hangja után kedvünk szottyant további hazai gyártású sci-fiket nézni. Ritka madár ez a zsáner a magyar film egén, de…
továbbmagazin
A tévécsatornák által kínált eheti magyar filmekből megtudhatjuk, miképp képzelték el a jövőt a múlt században, hogyan talál egymásra a történelem…
továbbmagazin
Július első hetére színes, magyar filmes műfaji kavalkád jut a tévénézőknek: animációs klasszikus, romantikus sportfilm és feszültséggel teli…
továbbmagazin
A MaNDA idén először Monory Mész András 1989-es kultfilmjét, a Meteot porolta le, és javította fel képileg és hangilag. De vajon mit tud nyújtani…
továbbhír
A Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet idén is folytatja a magyar filmklasszikusok DVD-kiadását. A sorozat legújabb darabja a Meteo már…
továbbhír
Az Odeon 2013-ban Hetvenkedő címmel hetven filmből álló magyar filmtörténeti vetítéssorozatot indított, ahol a közönség az elmúlt hetven év…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié